SPRINTEM DO MARATONU

Dzieci 5 i 6 letnie uczestniczyły w III Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków pod hasłem ?Sprintem do maratonu?. Celem projektu jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu.

Po krótkiej rozgrzewce, dzieci przystąpiły do zawodów. Pokonany przez poszczególnych zawodników dystans był sumowany. W ten sposób przedszkolaki wspólnie z paniami przebiegły truchtem po wyznaczonej trasie, symboliczny maraton, ustanawiając swój rekord.

Gratulujemy naszym przedszkolakom pokonanego dystansu i mamy nadzieję, że akcja ta zachęci wszystkich mieszkańców do uprawiania tego rodzaju aktywności- biegania. Przedszkolaki pokazały, że można.

Udział w III Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków utwierdził nas w przekonaniu, że sport to nie tylko zdrowie, ale również wspaniała zabawa, dlatego do zobaczenia za rok!