SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

Od początku roku szkolnego dzieci w naszym przedszkolu poznawały podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno na terenie przedszkola jak i poza nim. Chodziliśmy na spacery, wycieczki ucząc się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i zachowywać w jej pobliżu. Najwięcej jednak o ruchu drogowym wie pan policjant.

W środę 9 listopad zaprosiliśmy więc do naszego przedszkola Policjantów z Komendy Powiatowej we Wrześni. Dzieci dowiedziały się jak ważna i odpowiedzialna jest praca policjanta, jakie są zasady uczestnictwa w ruchu drogowym oraz dzieci dowiedziały się o różnych niebezpiecznych sytuacjach, które mogą zagrażać małemu dziecku. Przedszkolaki mogły też zobaczyć, jak wygląda strój policjanta, w tym policyjną czapkę i kajdanki.

Była to bardzo pouczająca lekcja o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, która na pewno pozostanie w pamięci naszych dzieci!

DSCF5175 DSCF5176 DSCF5185 DSCF5183 DSCF5182 DSCF5178 DSCF5177 DSCF5187 DSCF5197 DSCF5199 DSCF5200 DSCF5201