?Fascynujący świat pszczół? ? 15 styczeń 2018r.

       Dnia 15 stycznia nasze przedszkole odwiedził pszczelarz. Przybył on do nas z pasieki, która nazywa się ?Boża iskierka?, by podzielić się z dziećmi tajemnicami z życia pszczół i roli jaką odgrywają w otaczającym nas świecie i życiu człowieka. Przekazał dzieciom wiele ciekawych informacji na temat pszczół i produkowanego przez nie miodu. Nasz gość na spotkanie z przedszkolakami przywiózł różne akcesoria pszczelarskie, rekwizyty, ilustracje oraz żywe pszczoły. Pięknie mówił o tym, jak wygląda życie w ulu oraz o tym, jaka panuje w nim hierarchia. Wielką atrakcją dla przedszkolaków  była możliwość spróbowania miodu oraz pyłku kwiatowego. Największy zachwyt wywołały  żywe pszczoły, które dzieci mogły oglądać z bardzo bliska. Pan pszczelarz  podarował każdemu plaster wosku, z którego dzieci tworzyły świece. Na pamiątkę spotkania każdy przedszkolak otrzymał słodką niespodziankę w postaci malutkiego słoiczka miodu i drewnianego nożyka oraz certyfikat ?Przyjaciela pszczół?.

To niezwykłe spotkanie wzbogaciło wiedzę przyrodniczą dzieci oraz zachęciło je do spożywania miodu i docenienia pracy tych małych, ale bardzo pracowitych owadów. Dziękujemy za przybycie do naszego przedszkola i piękne spotkanie.

DSCF8516 (Copy) DSCF8517 (Copy) DSCF8518 (Copy) DSCF8519 (Copy) DSCF8520 (Copy) DSCF8521 (Copy) DSCF8522 (Copy) DSCF8523 (Copy) DSCF8524 (Copy) DSCF8525 (Copy) DSCF8526 (Copy) DSCF8527 (Copy)