DZIEŃ SPORTU

,, Jestem małym sportowcem’’ – pod tym hasłem 02.06.2017r odbył się Dzień Sportu’’ . Tego dnia dzieci, , ich wychowawczynie nawet sama Pani Dyrektor przyszły w strojach sportowych. Konkurencje sportowe odbywały się w dwóch grupach wiekowych: dzieci młodsze 3-4 latki, które brały udział w 5 konkurencjach i dzieci starsze 5-6 latki, które brały udział w 7 konkurencjach. Każdy przedszkolak bardzo przejęty brał udział w przygotowanych konkurencjach tj.: bieg zespołowy z przeplataniem szarfy, rzut woreczkami do celu, slalom z woreczkiem „na tacy”, przejście przez tunel, piłka górą, bieg z przeszkodami, skoki w workach, przejście po linie leżącej na trawie, strzały na bramkę i rzuty do kosza. Każde prawidłowo wykonane ćwiczenie budziło w dzieciach ogromna radość i zadowolenie z dobrze wykonanego zadania. Największym jednak przeżyciem malującym się na wszystkich buziaczkach i budzącym dumę w małych serduszkach było otrzymanie złotych medali i dyplomów.