NASI PARTNERZY

W ramach programu profilaktycznego Zdrowy Początek naszymi partnerami są:

1)       AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA

https://zdrowyprzedszkolak.pl/

„Dzieci to podróżni, którzy pytają o drogę…”

Nasze dzieci pytają nas o drogę – my dorośli mamy szansę im towarzyszyć i udzielać wskazówek, by droga ta była bezpieczna i ekscytująca. Towarzyszyć im w drodze, by śmiało i w zdrowy sposób wchodziły w życie.
Wy jesteście NAJWAŻNIEJSZYMI DLA NICH DROGOWSKAZAMI !!!

Mając świadomość fundamentalnego znaczenia postawy rodziców, zapraszamy Was do partnerskiej współpracy na rzecz optymalnego rozwoju Waszych dzieci. Aby każdy z Państwa miał możliwość stać się świadomym uczestnikiem naszego programu, ekspertem i wsparciem dla swojej pociechy, na naszej stronie internetowej uruchomiliśmy SPECJALNY panel administracyjny dla rodzica i dla przedszkola.

Akademia Zdrowego Przedszkolaka powstała jesienią 2010 roku. Jak to często bywa, źródłem inspiracji było pójście do przedszkola Aleksandra, syna organizatora i pierwsze związane z tym problemy, głównie w zakresie prawidłowego żywienia. Celem nadrzędnym działalności Akademii jest propagowanie zdrowego trybu życia wśród polskich rodzin. Jesteśmy zespołem ludzi, którym leży na sercu zdrowy rozwój dzieci, gdyż sami jesteśmy rodzicami. W związku z narastającym problemem otyłości u dzieci, o którym mówi się coraz głośniej, postanowiliśmy podzielić się z Państwem naszą wiedzą i doświadczeniem w zakresie zasad prawidłowego żywienia, aktywnego wypoczynku oraz umiejętności budowania trwałych, pozytywnych relacji w rodzinie.

Nasz program jest działaniem długofalowym, postrzegającym rozwój dziecka w sposób holistyczny. Staramy się dotrzeć do Przedszkoli, ofiarując im pomoc oraz inspirację w codziennych działaniach, do Dzieci, wspierając ich zdrowy rozwój, i oczywiście do Państwa, czyli Rodziców, których rola w tym całym procesie dydaktycznym, jest nieoceniona. Przedszkola realizujące nasz program otrzymują materiały dydaktyczne do przeprowadzenia warsztatów z dziećmi, a po realizacji Akcji i przesłaniu raportu otrzymują Certyfikat AZP. Uczestniczą również w licznych warsztatach i konkursach z możliwością otrzymania atrakcyjnych nagród.

Partnerami popierającymi nasze działania są m.in.: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Instytut Matki i Dziecka, SGGW, Polskie Towarzystwo Dietetyki, Agencja Rynku Rolnego, Straż Pożarna, WOPR, Miasto Stołeczne Warszawa i wiele innych.
Do chwili obecnej w Akademii Zdrowego Przedszkolaka bierze czynny udział ponad 4500 placówek przedszkolnych z terenu całej Polski. W ciągu tych czterech lat zorganizowaliśmy 15 akcji – merytorycznie zróżnicowanych, w tematyce zdrowe żywienie, profilaktyka zdrowia, bezpieczeństwo.

Z Marią Konopnicką w świecie emocji

Zapraszamy Was do udziału w XVII już Akcji Akademii Zdrowego Przedszkolaka.

Tym razem proponujemy Wam podróż do magicznego świata uczuć i krasnoludków.

W tej podróży poprowadzi nas Maria Konopnicka, której towarzyszyć będzie jeden z jej bohaterów – krasnal Podziomek.

Dużo będziemy mówić o emocjach – ich odczuwaniu, nazywaniu i wyrażaniu. Oczywiście, zgodnie z ideą naszego projektu nie zapominamy o zdrowym żywieniu, któremu w tej Akcji również poświęcimy dużo miejsca.

W tej Akcji przygotowaliśmy trzy bloki tematyczne:

  • W świecie uczuć i emocji, czyli uczymy się rozpoznawać i wyrażać emocje we właściwy sposób; dostrzegamy zmienność emocji. 
  • Wiemy co jest zdrowe, a co nie – uczymy się układać wzorcowy jadłospis; rozróżniamy zdrowe i niezdrowe produkty.
  • Wiemy, że śniadanie to ważne danie; udowadniamy, że wcale nie musi być ono nudne.

Za oknem mróz, prognozy przewidują również opady śniegu – jednym słowem zima w pełni. Czas zatem rozpocząć naszą Akcję zimową. Wraz z Marią Konopnicką zapraszamy Was do świata dziecięcych emocji i oczywiście zdrowego żywienia.

2)     AKADEMIA AQUAFRESH

http://www.akademia-aquafresh.pl/

Znalezione obrazy dla zapytania akademia aquafresh

Akademia Aquafresh to największy w Polsce program profilaktyki higieny jamy ustnej realizowany
w przedszkolach od 2011 roku oraz od 2014 roku w żłobkach. Tegoroczna edycja swoim zasięgiem obejmie prawie 5000 przedszkoli w całej Polsce oraz 700 żłobków. W tym roku wspólnie z Pastusiami o ząbki będzie dbać ponad 460 000 dzieci. Do 1 września 2015 roku każde przedszkole zakwalifikowane do V edycji Akademii Aquafresh otrzymuje bezpłatny pakiet materiałów edukacyjnych, a w nim scenariusze zajęć, plakaty, naklejki, karty mycia ząbków, odznaki dla najmłodszych i wiele innych kolorowych materiałów edukacyjnych. Na podstawie przekazanych materiałów w przedszkolach realizowane będą zajęcia edukacyjne, w czasie których najmłodsi dowiedzą się, jak dbać o ząbki i nie dopuścić do spotkania z Robaczkiem Próchniaczkiem.
W Polsce problem próchnicy jest nadal bardzo poważny –  prawie 90% dzieci w Polsce jest dotkniętych
tą chorobą*! Jesteśmy w czołówce krajów z największym procentem dzieci chorujących na próchnicę! Naszym zdaniem najlepszym sposobem edukacji jest nauka połączona z zabawą, dlatego również w tym roku w ramach programu będą organizowane dwa duże konkursy z atrakcyjnymi nagrodami! W konkursie dla rodzin nagrodą główną będą rodzinne wakacje na Majorce ufundowane przez biuro podróży Neckermann. Natomiast w konkursie dla przedszkoli zwycięzca otrzyma nowoczesne elementy wyposażenia przedszkola ufundowane przez firmę Happy Hop. Poza tym w konkursach do wygrania są zabawki firmy EPEE, bony na zakupy w sieci sklepów Coccodrillo, gry planszowe Granna oraz zestawy do mycia ząbków Aquafresh®.
Ważnym elementem programu jest współpraca z lekarzami dentystami, którzy realizują bezpłatne badania zębów wśród przedszkolaków uczestniczących w programie Akademii Aquafresh. Przebadaliśmy już ponad 21 000 dzieci! 
Dzięki silnemu wsparciu medialnemu TV Polsat JIMJAM i wielu innych partnerów docieramy z działaniami edukacyjnymi również do dzieci i rodziców nieobjętych programem przedszkolnym. Akademia Aquafresh zyskuje
uznanie poważanych instytucji takich jak: Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej i Polskie Towarzystwo Lekarskie.

3)     Mamo! Tato! Wolę wodę!

https://www.wolewode.pl/

Nasze przedszkole w roku szkolnym 2015/2016 bierze udział w programie o zdrowiu i zdrowych nawykach pt. „Mamo, tato wolę wodę”.  Hasłem przewodnim programu jest rola wody w życiu człowieka, jej znaczenie dla naszego zdrowia oraz dla środowiska. Program prowadzony jest przez Żywiec Zdrój przy wsparciu merytorycznym Instytutu Żywności i Żywienia oraz Instytutu Matki i Dziecka. Poprzez realizację scenariuszy przez nauczycieli dzieci będą miały możliwość poznać losy swoich rówieśników – Zosi i Krzysia, którzy wraz ze Zdrojkiem podzielą się swoją cenną wiedzą na temat wody i jej roli w życiu człowieka. Dzięki zdobytej wiedzy, każde dziecko będzie mogło stać się Wodnym Superbohaterem.

3)  Kubusiowi Przyjaciele Natury

http://przyjacielenatury.pl/

Znalezione obrazy dla zapytania kubusiowi przyjaciele natury

Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś. Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Głównym zadaniem małych uczestników jest przygotowanie szeregu projektów ekologicznych, np. uprawianie ogródków, organizowanie przyrodniczych wycieczek oraz ekologicznych akcji z okazji Dnia Marchewki, Pierwszego Dnia Wiosny, konkursów plastycznych oraz przedstawień dla rodziców i wiele innych ekologicznych działań.

Do tej pory w akcji wzięło już udział  2 miliony dzieci. Tylko w zeszłym roku w programie uczestniczyło aż 500 000 dzieci z 6000 przedszkoli w całej Polsce.

W roku 2015/2016 w przedszkolach odbywa się VIII edycja programu. Akcja rozpoczęła się 22.X.2015 r. wyjątkowym Dniem Przyjaciół Natury. Zapraszamy do niej wszystkie przedszkola w Polsce. Wszystkie przedszkola, które zgłoszą się do programu otrzymają wyjątkowe materiały i upominki edukacyjne: książki dla nauczycieli, książeczki i upominki dla dzieci, płyty CD z bajkami, piosenkami i dodatkowymi materiałami oraz Certyfikat, potwierdzający tytuł „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.  Program przygotowany jest tak, by wpisywać się w działania przedszkoli. Nie jest wymagane tworzenie specjalnych sprawozdań. Po zakończeniu programy chętni nauczyciele mogą przesłać swoje opinie oraz zdjęcia z realizacji zajęć.

Bohaterem wszystkich materiałów programu jest Kubuś, który pokazuje dzieciom piękno natury i uczy, jak ją chronić. Dzięki specjalnie nagranym bajkom, najmłodsi mogą przenieść się z Kubusiem we wspaniały świat wyobraźni. Przeżywając rozmaite przygody, dzieci poznają rośliny i zwierzęta, uczą się szacunku i ekologicznych zachowań: jak zachowywać się na łonie natury, jak ważna jest segregacja śmieci i dokładne zakręcanie kranu, jak zdrowo się odżywiać jedząc codziennie 5 porcji warzyw, owoców lub soku.